יום ראשון, 20 ביולי 2014

מה החברים של ג'ורג' מסרבים להבין על המציאות

מה החברים של ג'ורג' מסרבים להבין על המציאות

קראתי בעיון את המאמר "מה הישראלים מסרבים להבין על חמאס" באתר הנכבד "החברים של ג'ורג'" והתחלתי להסתכל מסביב ולבדוק האם אני עדיין נמצא באותו היקום.

קובה? זו הדוגמה שלו! קובה?! משטר עריצות בן 61 שנה שהחליף משטר עריצות אחר תוך הבטחה לשפר את מצבו של האזרח הקטן?

מדוע לא השתמש בסין? סין לפחות שיפרה במובנים מסוימים את מצב חלק מהאזרחים... קובה? מדינה בה האזרח הקטן זוכה להכנסה חודשית של 15 אירו? מדינה בה האזרח יכול כעת, הודות לחסדי המשטר, לבקש לעצמו אורחים זרים ולארח אותם בביתו הדל כדי להעלות במשהו את ההכנסה שלו? קובה?!

והכותב הנכבד, עוד מגחיך את עצמו וכותב על בתי החולים, המרפאות ובתי הספר שמספק משטר החמא"ס. החמא"ס, אדון גורביץ'? לולי אונר"א היו מרבית אזרחי עזה שקועים ברעב מחפיר. החמא"ס מספק רפואה וחינוך?!

שישים טונות בטון וברזל בוזבזו על מנהרות התופת... מיליוני דולרים, אם לא מיליארדי דולרים, הושקעו בטרור ובתופת! החמא"ס מספק רפואה וחינוך?!

האזרח העזתי הקטן, שהלב נשבר לראות אותו מנסה לשרוד בחושות, במבנים זמניים, במחנות פליטים מגעילים נתון תחת רגלי החמא"ס מאז הוא סילק את הפת"ח מרצועת עזה. לא שהמצב שלהם היה טוב תחת רגלי הפת"ח.

יצאנו מעזה, בלב שבור על אחינו שגורשו משם. קיווינו והתפללנו שהרשות הפלסטינית, שסוף סוף יש לה תא שטח מלא ורצוף, תתחיל לבנות את העם שלה. התקווה שלנו התבדתה די מהר.

הטענות האהובות על השמאל, ועל גורביץ', הן שישראל סוגרת על הרצועה וחונקת אותה. טענה נהדרת. וכי מה רציתם? שהתנועה תהיה חופשית מכל נקודה בגבול? יש מעברים, כמו בין כל שתי ישויות. המעברים מוסדרים, וישראל איפשרה העברה כמעט חופשית של סחורות, עד לנקודת הזמן בה התברר כי הסחורות מנוצלות לטרור ורשע.

"תמיכה עממית נרחבת..." עוד ציטטא מהמאמר המכובד, "תמיכה עממית נרחבת!" כשמישהו דורך לך על הצוואר ומכוון לך אקדח לראש, האם אתה יכול לומר: לא? 

כנראה שמר גורביץ' הנכבד אינו מודע למציאות בעזה. הוא סבור כנראה שהחברה בעזה בנויה מקשה אחת... הצחתיהוך, אדון גורביץ', הצחקתיהוך!

החברה שם בנויה שבטים, שבטים, משפחות, משפחות. חמולות, חמולות. אם אינך משתייך לחמולה הנכונה, או למשפחה חזקה, אתה בצרות. אתה חסר-הגנה, חסר-ישע ותלוי לחלוטין בחסדי השליטים. כלל אינני מדבר על השתייכות לדת הנכונה... אם אתה נוצרי, עדיף שתברח, ורבים עשו זאת.

ובאשר להצעה החמא"סית להפסקת האש.... אניח למגיש המצרי המפורסם לענות במקומי... חפשו, תתגלגלו מצחוק...

כדאי שתתעורר, אדון גורביץ', אתה נמצא במזרח התיכון, ולא באירופה.

אם לא תרצה להתעורר, מנוחה נעימה.